Predavatelji in asistenti
dr. Janez Kolar
docent

Sodeluje kot: predavatelj
Govorilne ure: Po dogovoru
E-pošta: janez.kolar@fuds.si
Področje raziskave: menedžment, podjetništvo, inovativnost
Sodelovanje pri predmetih:
1. stopnja: Digitalna transformacija, Ustvarjalnost in inovativnost
Zunanje povezave: https://www.linkedin.com/in/janezkolar/
Življenjepis:
S spoznavanjem različnih znanstvenih disciplin (strojništvo, ekonomija, podjetništvo, sociologija) si tudi sam aktivno prizadeva za povezovanje analogij in odgovoriti na vprašanje, kako (tudi z akademskimi sredstvi) najti ključne dejavnike individualnega, skupinskega, organizacijskega, državnega in občega uspeha.
Njegova poslovno/podjetniška kariera ga je vodila od vodenja usposabljanja do upravljanja s človeškimi viri (GEA College d.d. in DHL International Express), do prodaje (Volvo Trucks, L’Oréal Paris in Panasonic/Matsushita Eletric Industrial Corporation Japan) do korporativnega upravljanja – član uprave -namestnik predsednika uprave delniške družbe Aerodrom Ljubljana, ki je upravljala z letališčem Jožeta Pučnika Ljubljana. Med drugim je delal tudi kot višji svetovalec za trženje v Tehnološkem parku Ljubljana in kot namestnik direktorja Slovenske filharmonije za poslovno področje.
Od leta 2018 je kot raziskovalec delno zaposlen na Fakulteti za uporabne družbene študije v Novi Gorici (na Evropskem projektu KnowING IPR, ki se ukvarja predvsem z izzivi približevanja področja Intelektualne lastnine (zlasti) manjšim in srednjim podjetjem v Podonavju), hkrati pa kot podjetnik razvija različne projekte na področju poslovne podpore ter optimizacije in digitalizacije poslovnih procesov. Je predsednik nadzornega sveta Thermana, d.d., družba dobrega počutja, poleg tega pa je v preteklosti deloval tudi kot član in podpredsednik nadzornih svetov Iskre Emeco d.d. in Kontrola zračnega prometa Slovenije d.o.o. Soustanovil je in opravljal funkcijo predsednika dveh Rotary klubov, deloval kot član izvršilnega odbora Kluba managerjev Ljubljana in član slovenskega kadrovskega združenja. Bil je tudi med ustanovnimi član Indijsko-slovenskega društva prijateljstva. Od svojega prvega javnega predavanja (če izvzamemo zagovor prve diplomske naloge), 13. decembra 1992 v Teharjah, na temo Priprave zmagovitega poslovnega načrta, je vodil na stotine različnih usposabljanj, delavnic, coachingov, fakultetnih predavanj in teambuildingov v Sloveniji in na tujem. Kot mentor si šteje v (p)oseben privilegij, da je lahko že do sedaj sodeloval s preko 300 diplomantkami in diplomanti na različnih stopnjah širom države.