Erasmus+
Erasmus+ je program EU, ki spodbuja mednarodno sodelovanje na področju izobraževanja, usposabljanja, mladine in športa, z namenom posodobitve izobraževalnega procesa, usposabljanja in izboljšanja zaposljivosti mladih.
KONZULTACIJE
Zaradi velikega zanimanja za programe mobilnosti smo se v Projektni pisarni FUDŠ odločili, da bodo na voljo redne tedenske konzultacije za študente zainteresirane za udeležbo na mobilnosti. Konzultacije bodo potekale vsak torek ob 10. uri on-line na tej povezavi. Povezava bo enaka za vsako srečanje. V kolikor bomo sodelavci zadržani, bomo predhodno poslali obvestilo.
Vse udeležence konzultacij vljudno naprošamo, da pred udeležebo na konzultacijah preberejo informacije o programih mobilnosti, ki so dostopne na spletni straneh FUDŠ – Erasmus in CEEPUS ter da pregledajo prezentacijo z dne 20.10.2022, ki je objavljena med obvestili Projektne pisarne na Moodlu.
Veselimo se srečanja z vami in spodbujamo interes za udeležbo na mobilnosti.
PRIJAVNI OBRAZEC ZA MOBILNOST
Na mobilnost se lahko prijavite na naslednji povezavi
DOKUMENTACIJA ZA UDELEŽENCE MOBILNOSTI
Študente obveščamo, da so vsi dokumenti, informacije in navodila, glede udeležbe na mobilnosti objavljeni v spletni učilnici Moodle v zavihku Projektna pisarna, podzavihek Udeleženci mobilnosti.
KA1 spodbuja učno mobilnost posameznikov, tako študentov, akademskega osebja kot tudi strokovnih delavcev na visokošolskih institucijah.
Cilji mobilnosti za posameznike so:
- izboljšanje učnih kompetenc
- povečanje zaposljivosti in možnosti zaposlitve
- povečanje iniciativnosti in podjetništva
- povečanje samozavesti in samospoštovanja
- izboljšanje jezikovnih sposobnosti
- povečanje medkulturne zavesti
- aktivnejše sodelovanje v družbi
- boljše poznavanje EU projektov in EU vrednot
- povečanje motiviranosti za nadaljnje izobraževanje( formalno in neformalno) in usposabljanje po opravljeni mobilnosti
Vplivi mobilnosti posameznikov se kažejo tudi na institucionalni ravni, saj institucija s tem krepi prepoznavnost v okolju in pripomore k razvoju sistema izobraževanja.
Fakulteta ponuja mobilnost študentov za namen študija ali za prakso ter jim pri tem nudi dotacijo EU. V kolikor bi radi tudi vi odšli na študijsko izmenjavo, si preberite dokumente ki so objavljeni v nadaljevanju.
Mobilnost študentov za namen študija
- Vse sodelujoče institucije so nosilke ECHE listine in morajo imeti podpisan sporazum o bilateralnem sodelovanju – Seznam institucij s katerimi ima FUDŠ sklenjen bilateralni dogovor Erasmus+ so navedene zgoraj.
- Trajanje: od 2 do 12 mesecev.
Mobilnost študentov za prakso
- Organizateljica pošiljateljica mora biti nosilka ECHE listine.
- Trajanje: od 2 do 12 mesecev.
Dotacija
- Študenti so upravičeni do dotacije EU, ki je namenjena kritju potnih stroškov in stroškov bivanja med študijem/prakso v tujini. Višina dotacije je odvisna od programske skupine države, kamor študent odhaja.
- Študenti iz socialno deprivilegiranega okolja bodo lahko zaprosili za dodatek (osnova za dodelitev bo ustrezna odločba/potrdilo Centra za socialno delo).
- Študenti s posebnimi potrebami, ki bodo potrjeni za izmenjavo Erasmus+, bodo lahko zaprosili za dodatna finančna sredstva.
Spletna jezikovna podpora (OLS)
Spletna jezikovna podpora (Online Linguistic Support − OLS) podpira učenje jezikov za udeležence mobilnosti v okviru programa Erasmus+. Vsak udeleženec mobilnosti dobi dostop do preverjanja znanja jezika ter do jezikovnega tečaja. Podpora OLS zagotavlja udeležencem dolgoročne mobilnosti v okviru programa Erasmus+ (ključni ukrep št. 1) priložnost, da ocenijo svoje spretnosti v znanju tujih jezikov, ki jih bodo uporabljali pri študiju, delu ali prostovoljstvu v tujini. Poleg tega so za izbrane udeležence na voljo spletni jezikovni tečaji, da izboljšajo svoje kompetence.
Podpora OLS je na voljo za naslednje jezike: češki, danski, nemški, grški, angleški, španski, francoski, italijanski, nizozemski, poljski, portugalski, švedski